BITUUMENmaterjal

Bituumenil baseeruvad katusematerjalid jagunevad SBS ja APP tüüpi materjalideks. Eestis kasutatakse põhiliselt SBS (styrene butadiene styrene) materjale nende parema sobivuse tõttu meie kliimasse. Materjal sisaldab modifitseeritud bituumenühendeid, tugikangast ja UV kaitsekihti. Sõltuvalt tootjast ja hinnaklassist võib pealtnäha samasugune materjal vastupidavuselt erineda teisest analoogsest kordades. Siin tuleks küsida nõu asjatundjatelt või kui asja vastu tõsisem huvi, süveneda ise materjalide tootjate infomaterjalidesse ja kodulehekülgedele.

Esimene suur erinevus on materjalis sees kasutatava kanga tüüp, enamasti kas klaas- või polüestertugikangas, neist viimane on oluliselt tugevam. Järgmine põhiline näitaja on kaal (kg/m2 kohta). Suurem number tähendab enamasti paksemat ja vastupidavamat materjali. Näiteks 3,0 kg/m2 vs. 3,5 kg/m2 või 4,5 kg/m2 vs 5,0 kg/m2.

Meie kasutame oma töös alati polüestertugikangaga SBS-materjale kuna need on oluliselt vastupidavamad kui klaastugikangaga (odavamad) materjalid.

Samuti pakume katuselahendusi veelgi paremate SBS materjaldega, millele anname ka 5-aastase tööde garantii.